Navigace / Navigation

Kontakt / Contact

Martin Valášek:
+420 602 676 988

malariepunk@seznam.cz

web: Tomáš Hofman

Tvarůžkova 2738, 756 61 Roznov pod Radhostem


Nástroje / Tools

rss
facebook


Bannery / Banners

FCB

MALARIE

CULTBURGER

diycore.net

CZECHCORE.CZ

30.1.2001 - DRAGBODY, SHEEVA YOGA

Tentokrát přijíždíme do Rožnova úplně v pohodě, bez nejmenších problémů - jsme tam včas, sněhu není a auto je taky v pohodě. První co mě zajímá je jestli už dorazili Dragbody. Nedorazili, ale před chvílí volali, že už jedou. Tak fajn. Čekání si zkracujeme jak se dá - kecáme, kopou hackysack, Mrca prdí - po-ho-da!! Navíc dorazili i Reskátoři.

A tak vlastně ani nevím kolik bylo, když začala hrát první kapela večera - ostraváci Sheeva Yoga. Mě osobně se to velmi líbilo. Hráli ve třech: kytara, basa a bicí - o zpěv se podělili všichni. Znělo mi to hodně jako Spazz, prostě úplně šílené výjezdy, pak zasekávačka, rozjezd, jazzové intermezzo a do toho všichni furt řvali. Každý drobet jinak a navíc to ještě různě střídali. Fakt hodně dobré a hlavně originální. Ale popravdě čekal jsem to, nedávno mě totiž podobným stylem uzemnili ve Vsetíně, kde jsem si jejich set bohužel nemohl vychutnat celý. Takže opravdu si jméno Sheeva Yoga zapamatujte - výborná kapela. No a američani tu furt nejsou a tak začínám mít podobný pocit jako už mnohokrát předtím a mám chuť poslat všechny americké kapely doprdele.

Jenže najednou jsou tu - uff. Takže rychle vyskládat a jedeme. Jenže ono se řekne vyskládat! Dragbody si přivezli kompletně všechno svoje, takže než si všechno vyskládají ještě chvilku čekáme. A opět čekání stálo za to - Dragbody se s tím jejich nářadíčkem podařilo ve Vrahu vykouzlit, tak hustej, křišťálovej zvuk, že jsem tam takovej ještě nikdy nezažil. Corrupted na 007? Hadra!

Tak jdeme na to. Od první minuty to jede na plný koule - DESTRUCTOCORE!!! Je zajímavý pozorovat punks jak se snaží chytit jejich rytmů, jenže moc jim to nejde. Je to totiž zmatek, chaos, mám pocit, že se jednomu riffu věnují asi tak pět sekund, aby na něj v zápětí zapomněli a vymysleli si úplně nový, prostě fakticky c-h-a-o-s!!! A navíc zahranej stejně precizně jako z desky. Hrajou asi 6-7 skladeb a pak to kvůli kombu, rozmlácenýmu z předchozího večera, balí. Ono se jim stejně sralo celý set. Je to trošičku škoda - hráli tak maximálně půl hodiny, ale i tak jsem spokojenej. Stejně vypadali hodně unaveně, zpěvák mi říkal, že už jsou asi 5tý měsíc na turné. Chtěl jsem je hlavně vidět a vychutnat si tu inženýřinu co předváděj z nahrávek i naživo a to se mi podařilo. Takže u mě spokojenost a doufám, že i u ostatních, co Kučine???

P.S. Jenom takovej malej dodatek. Cestou zpátky nás brali fízlové a kamarádovi sebrali techničák za asi 5cm dlouhou prasklinku na předním skle, který jsem si za celou dobu ani nevšiml. Takže: FUCK OFF POLICE BASTARDS!!!!

Miker