Navigace / Navigation

Kontakt / Contact

Martin Valášek:
+420 602 676 988

malariepunk@seznam.cz

web: Tomáš Hofman

Tvarůžkova 2738, 756 61 Roznov pod Radhostem


Nástroje / Tools

rss
facebook


Bannery / Banners

FCB

MALARIE

CULTBURGER

diycore.net

CZECHCORE.CZ

18.1.2003 - SICHERHATESYSTEM, VETO, FOOLOCRACY, OKO

Daň za Vraha: člověk občas na muziku musí, i když je momentálně v hajzlu a náladu má na cokoliv jiného - popřípadě na nic. Mimo jiné i proto jsem tentokrát prosral SICHERHATESYSTEM, kteří koncert otevírali. Zúčastnění informátoři ovšem vykládali o vydařeném gigu a jeden z nich dokonce přirovnával SICHERKY ke Zrádcům rasy (r.i.p.) - no!

Na VETO jsem se už dal jaksi dohromady. Ještěže tak! Mám pocit, že šlo o snad teprve druhý koncert téhle party - a byla to velmi solidní soda! Ustřeloval jsem hlavně na holce za bicíma. Hrála ostře a přesně a dynamicky a kapela se pod její palbou vzpínala jak kůň, kterej se v divokém tanci snaží setřást krotitele (vůbec - všiměte si, jak zásadní slabinou spousty slibných tuzemských punkových kapel bývají bubeníci - a naopak, jak dobrý řezník pozdvihne z bláta i jinak sucharskou partu). Braly mě taky silné riffy, na kterých písničky VETA stály, připomínalo mi to místy třeba starý Radegast. Žiaľ pořádný kus jinak hustého zážitku mi ukrojil zpěvák. Opravdu mu nechci křivdit, možná se na něm jen podepsala tréma, těžko říct - typ nicméně vystupoval tak, jako by tomu, co zpívá, ani moc nevěřil.

To takoví FOOLOCRACY dovedou na koncertech rozdělat pěkný ohýnek mimo jiné zrovna díky zpěvákovi - Kubec s mikrofonem v ruce nenechá nikoho na pochybách, že je přesně tam, kde chce být a dělá právě to, co dělat chce. I tentokrát, napumpovaný dávkou divě znetvořeného rock´n´rollu, balancoval nad propastí publika ležérně jak seladon okolo lázeňských paniček, patřilo mu pódium i lidi pod ním... ovšem tentokrát kromě mě. Frigidní ctib totiž už zase posedával bokem jak zchromlej kolemjdoucí a marně se snažil vyburcovat se k jakékoliv emoci. Asi to byl slušný koncert, mně to ale dneska nějak nesedlo. (drobnost na závěr: název skupiny ne možná doslovně, leč zvučně přeložil mistr Kav: ŠAŠKOVLÁDA. Beru! - ostatně dovolte odbočku: proč se vůbec tak málo českých punkových kapel, časáků, distribucí atd. v poslední době jmenuje česky? Když tu kdysi hráli Oi Polloi, bavili jsme se s jejich tehdejším bubeníkem, kterej kdesi na zdi zahlídl nápis „fuck the police“. „Proč to není česky?“ ptal se ten týpek, „Rozumíš, když tohle někdo nasmaží na zeď u nás, tak pro kolemjdoucí je to fakt vostrý. Jenže tady to zákonitě nemůže nikoho praštit do očí stejně silně, to je snad jasný!“ A já jsem si ten nápis představil: MRDAT POLICII. To má šmrnc, ne?)

V kapele OKO, která nastoupila na závěr večera, valí tři typani z FOOLOCRACY spolu s pár kámošema takový bigboš bez zpěvu, zato se dvěma saxofony, co pekelně neladí. Myslím, že má jít spíš o přátelskou pojebávku než o vážně míněnou skupinu. OK?

CTIB