Navigace / Navigation

Kontakt / Contact

Martin Valášek:
+420 602 676 988

malariepunk@seznam.cz

web: Tomáš Hofman

Tvarůžkova 2738, 756 61 Roznov pod Radhostem


Nástroje / Tools

rss
facebook


Bannery / Banners

FCB

MALARIE

CULTBURGER

diycore.net

CZECHCORE.CZ

Archív akcí / Shows Archive

Stránka 1 z 27  > >>


SETKÁNÍ SVOBODNÝCH DUŠÍ

Zdar a sílu,

a sorry za to, s jakým zpožděním jsem tu s informacemi o letošním Setkání svobodných duší. Jde o to, že letos to bude v mnoha ohledech jiný model než předchozí ročníky. Hlavním důvodem je fakt, že osvědčené místo konání, rožnovská střelnice, se letos rekonstruuje a nedá se pronajmout. Po mnoha změnách koncepce a několika bouřlivých diskusích se nakonec vyloupla následující varianta.

- Letošní Setkání svobodných duší bude jednodenní a publiku i muzikantům se otevře v sobotu  6. srpna. Muziku chceme odstartovat v 18.00, ale pokud budete mít náladu, můžete přijet už dřív, vidět se, pokecat bez randálu.

- Proběhne v Zubří (viz mapa) na baráku u Evy a Charlieho (bubeník kapely LUCIFER EFEKT, dříve bušil třeba v kapele PSI). S tím je spojeno několik komplikací.

- Zaprvé: je to o dost menší plac než střelnice, na konci města, v kopci, hned u lesa.

- Zadruhé: vede k němu poměrně krkolomná cesta. Od určitého místa bude proto označená cedulema.

- Zatřetí: omezené parkovací možnosti – máme vymyšlené místo, kde lze zaparkovat auta, ale není velké. Zvažte možnost nechat vozy zaparkované dole ve městě a dojít nahoru pěšky.

- Začtvrté: pro stany bude připraveno místo, ale trochu nadivoko - cca 100 metrů od baráku, bude třeba projít pásem lesa, doporučujeme proto s sebou čelovku.

- Zapáté: vzhledem k tomu, že jde o místo, kde se bydlí, prosíme ty, kteří přijedou, o respekt vůči domácím, domácnosti, sousedům a přilehlému okolí - díky!

- Pokud jde o kapely, půjde letos především o lokální party, i když překvapení nejsou vyloučena. Z účinkujících jsou zatím jasní domácí KULTRA! a TELEFON a za hosty DÁŠA FON FĽAŠA. Ještě jedno či dvě jména přibudou, a jakmile přibudou, zveřejníme je.

- Jídlo a pití bude, hlavně teda to pití, jak to tak vypadá.

- O dalších okolnostech budeme průběžně informovat.

Za partu okolo Duší zdraví

Ctib

p.s. Napřesrok se chystáme vrátit na střelnici, a tím taky k podobě Duší, jak ji znáte z posledních let.


31. července - 1. srpna 2015 leták

Zdar a sílu!

Setkání svobodných duší letos rozetne prázdniny přesně v polovině (31. 7. – 1. 8.). Uskuteční se jako vždy v areálu bývalé střelnice na Dolních Pasekách (ulice Putýrky).

Páteční koncert začne zostra. Celé to přesně v 19.00 (pozor, na některých pozvánkách bylo uvedeno až půl osmé) odstartují stockholmští AXE RASH špinavým, uvřískaným, ovšem poměrně klasickým hardcorepunkem. Ten ale vystřídá psychopatický jazzgrindový duet saxofonu a bicích, zvaný MASSOLA. Po nich se publikum pokusí rozbombardovat nejprve pražští HLINOMAZ a hned po nich ostravská SHEEVA YOGA, tedy kapely, které oproti MASSOLE disponují sice klasickou rockovou sestavou basa, bicí, kytara, hlas, účinků ale dosahují taky slušně extremistických. Závěr pak bude patřit premiéře party LUCIFER EFEKT, kde se sešli Fekál (jinak bicí v TELEFONU, zde ovšem kytara), Kečup (jinak basa v TELEFONU), Charlie (kdysi bubny v kapele PSI) a Leňa (jinak bicí v UŠTKNI, zde ovšem zpěv).

Po živé muzice přijde pouštění a divoké tance bůhví do kdy.

To sobota bude žánrově daleko členitější. Koncert otevře v 18.00 PLAYBACK REVIVAL, další kapela telefonního basáka Kečupa (mají venku novou nahrávku, je to popina, ale mně se líbí fest!). Pak staří známí YARVAR COCHA, punk jak bič z Francovy Lhoty. Následuje srbský hiphop GIPSY MAFIA, temný postpunk z Varšavy PAST (olomoucký minilabel Samuel rec. jim vydává epko, budou ho mít čerstvě venku), domácí punk se saxofonem UŠTKNI a slovenský folkpunk CASCABEL (dvě akustické kytary a akordeon).

Pak opět dancehall pod stanem, oheň a dlouhé noční rozhovory.

A v neděli ráno úklid, ale to se týká pořadatelů, takže vás tím nechci zatěžovat. Jinak v areálu střelnice se dá stanovat, občerstvení bude celou dobu k dispozici. A jako každoročně, i nyní vás chceme poprosit, abyste psy nechali pokud možno doma, díky.

Za posádku Duší zve a zdraví Ctib.

Odkazy na kapely:

AXE RASH ¤ MASSOLA ¤ HLINOMAZ ¤ SHEEVA YOGA ¤ PLAYBACK REVIVAL ¤ YARVAR COCHA ¤ GYPSY MAFIA ¤ PAST ¤ UŠTKNI ¤ CASCABEL
TELEFON ve Freešku

sobota 6.6.2015 leták

Dlouho jsme s TELEFONEM nehráli v Rožnově a pálily nás prsty. Takže vás chceme pozvat na neobvyklý koncert, který chystáme na sobotu 6. 6. do rožnovského klubu Freeško.

V čem neobvyklý?

1) Místo konání. Freeško je bývalá diskotéka. V současnosti je to ale místo, kde se většinu času nic neděje, jen sem tam se tam uskuteční akce typu reggae party nebo koncert místních rockových mániček. My jsme si zrovna tento flek vytipovali hlavně z toho důvodu, že se tam dá udělat slušný zvuk (to je vyzkoušené). Vy, co jste byli na některé akci ve Viganticích, víte, že se zvukem to tam bylo pokaždé spíš kompromisní. Navíc s majitelem Freeška byla velmi rozumná domluva na podmínkách. Takže to prostě chceme zkusit. A jo, diskokoule tam jedna visí. Nebo dvě?

2) Hrajeme sami. Máme pro vás nachystané tři dvacetiminutové sety. Zazní biče, co normálně hrajem v současném programu, zazní fungl nové kusy, zazní archivní záseky a zazní taky hromada coverů, a to poměrně širokého záběru.

3) Hosté. Tři spříznění zpěváci a řvouni, jedna spřízněná zpěvačka.

Stavte se, fest se na vás těšíme!


TZN XENNA

7.11.2014 leták

 

Legendární punková kapela z Polska TZN XENNA se poprvé představí v České republice. Patří mezi pionýry varšavské scény, kde společně s Dezerter, Tragiedia a dalšími notně nakopávala prdel tehdejšímu estabilišmentu. Většina posluchačů ji zná z kultovní kompilace "Jak punk to punk" kde se vymykají svým až street pojetím punku. Jejich první nahrávkou byl sedmipalec "Dzieci z brudnej ulicy" (rok 1985!!). Kapela dlouhou dobu nefungovala, ale před několika lety začala znovu koncertovat, nahrála dvě alba a jeden singl a prostě jim to stále šlape.

Spolu s nimi vystoupí Dáša Fon Fľaša

a až ze Spišskej přijede
NIČITEĽ -  ničivý bass´n´drum hardcore
http://nicitel.sk/
http://nicitel.bandcamp.com/
kapela NIČITEĽ zo Spišskej Novej Vsi má na konte debutový materiál, ktorý vyšiel ako krásna kazeta s ručne robeným kartónovým obalom s názvom "Hnev panteónu". všetko sú to šlehy maximálne do dvoch minút, ale nečakaj nejakú ultra rýchlu jazdu, práve naopak, Ničiteľ na to idú z trochu inej strany, od lesa, z temných zákutí Slovenského raja, kde Hornád vymieľa po celé tisícročia dolinu do skál, tak ako vás oni ničia svojim ubíjajúcim zlozvukom. ťažko sa mi hľadajú kapelové prirovnania, je to vcelku svojské, aj hudobné škatuľky sú na túto kapelu krátke. je to originálne, svojské ako výpoveď, škareďácky škrek deklamuje texty inšpirované mýtami a legendami, pritom veľmi sa dotýkajúce našej doby. staré alegórie predsa nemôžu klamať. nie je to muzika na prvé počutie, ale plíživo si ťa podmaní postupne ako keď ťa pomaly žerie obrovský had.

 


pátek 19.9.2014 leták

JUGGLING JUGULARS …Finsko

INNOXIA CORPORA ♣ Rožnov

MAC GYVER Brno

Nechce se tomu věřit, ale Juggling Jugulars se svými 25 lety působení lze řadit mezi veterány finského punku. Vznikli v roce 1989 a nepřekvapí nikoho, že se tak stalo pod vlivem alkoholu a na trajektu mezi Švédskem a Finskem. Kdo tento trajekt zažil, tak ví o co go. No a pak už tradičně - demo, sedmipalce, nějaké to turné, mini CD, kazeta v Polsku, několik Evropských turné, spousta desek, splitů a kooperací, od roku 2000 spolupráce s německým vydavatelstvím Twisted Chords, samozřejmě proběhly změny sestavy, zvuku (už proto, že od jisté doby mají na vokálu expresivní Anju), stále DIY punk nejlepší kvality. Tím že nehrají typicky "finsky" nejsou možná takovou kultovkou jako jiné severské bandy, ale o to mají věrnější fanoušky. V Rožnově se opět po letech představí a jakože Vraha už nemáme, koncert proběhne v blízkých Viganticích v restauraci Tatra (prostor jsme na jaře otestovali koncertem Sonic Avenues, Needles And Pins a Telefon a jakože vše dopadlo výborně, zkusíme to tam znova).
Spolupartnery budou místní Innoxia Corpora, kteří na posledním vinylovém počinu (split s TELEFON) dokazují, že jsou stále ve formě a pro mnohé překvapivě s více ostřepunkovým zvukem. Jejich finské konexe jsou všeobecně známy, takže to byla jednoznačná volba. A jakože brněnští Macgyver měli se svými přáteli zahrát už na jarním koncertu na Vrahu, který byl zrušen, ideálně doplní páteční večírek.

zve VRAH | crew


SETKÁNÍ SVOBODNÝCH DUŠÍ

1. - 2. srpna leták

Na Dolních Pasekách čili na ulici po které se jede na Střelnici, probíhají výkopové práce. Cesta může být pro auta uzavřena (i když dělníci, kteří tam pracují tvrdili, že by to měli akorát v pátek stihnout), v tom případě je nutno použít objížďku přes staré Zubří.

Zdar a sílu,

jsem tu s pozvánkou na každoroční Setkání svobodných duší, které proběhne v pátek 1. a sobotu 2. srpna v Rožnově pod Radhoštěm v areálu bývalé střelnice na Dolních Pasekách.

Start bude divoký. ANUS je začínající sice, ale už teď přesvědčivá kapela z Martina a úderem dvacáté hodiny odpálí Duše patnáctiminutovým setem běsného punku.

Následuje randál jiného ražení. Pochmurné povídačky na pozadí dvouakordového skřípotu kytary do vás nahustí první sólista letošních Duší UNKILLED WORKER.

Pak domácí TELEFON se setem jako vždy obohaceným o překvápka adresovaná speciálně Duším.

Pak zvolníme, rozhoupou se beaty a svoje rýmy do nich začne hrnout druhý sólista Duší INAU, jeden z těch, kteří mají co říct.

Jako organizátoři koncertů jsme se vždycky snažili o přesahy mimo punkové končiny, proto závěr pátečního programu bude patřit kapele DVA a jejich hravé a nezaškatulkovatelné tvorbě.

Na sobotu chystáme nejprve několik doprovodných programů. Odpoledne se kromě tradičního pingpongového turnaje budeme tentokrát věnovat historii a hlavně budoucnosti VRAHA.

Hudební část sobotního programu bude střídat melodičtější polohy punkové muziky s hrubostma.

O půl šesté odstartují domácí UŠTKNI.

Kapely z Jeseníků odjakživa dokázaly svou hrubozrnnou palbu postavit na vynikajících nápadech a zahrát ji s odpichem (vzpomíná si někdo třeba na ZRÁDCE RASY?) – přesně tohle platí i pro seveřany NORTH MORES.

Po nich nastoupí původně havířovští, dnes pražsko-havířovští GAGARIN s experimentálnějším pojetím punku – taneční rytmy a uřvaný vokál.

Když už jsem vzpomínal na ZRÁDCE, v KUTYA HARAP, kteří nastoupí potom, hraje na kytaru jedna z jejich základních postav, Rejžek. Jedna z nejzajímavějších ostrých kapel současného českého punku!

Předposlední položkou programu je znovuobnovená KULTRA!. Nečekejte ale totéž co kdysi, dnes je to hitový drum´n´bass punk s parádními (a parádně podanými) texty.

A nakonec poslední sólista. Akustická kytara a hlas. Romantický folk? Ani náhodou! Egopunk! Zkrátka, tečku za letošním Setkáním svobodných duší zapíchne CTIB.

Oba večery budou po skončení živé muziky patřit muzice reprodukované.

Za pořádající VRAHpartu zve Ctib.

pátek

20.00-20.15 20.15-21.00 21.00-22.00 22.00-23.00 23.00-24.00

ANUS

DVA

TELEFON

INAU

UNKILLED WORKER

sobota

17.30-18.00 18.00-19.00 19.00-20.00 20.00-21.00 21.00-22.00 22.00-23.00

UŠTKNI

NORTH MORES

GAGARIN

KUTYA HARAP

KULTRA

CTIB

mapa

 

více na mapy.cz / more on mapy.cz
více na google.com / more on google.com

GPS: 49°28'59.301"N, 18°8'3.183"E
(WGS84: 49.4831392 N, 18.1342175 E)


sobota 17.5. 2014 leták

KONCERT PŘESUNUT DO VIGANTIC (HOSPODA TATRA)!!! Začátek 21:00, autobus z Rožnova 20:10.

TELEFON
punk VRAH

SONIC AVENUES
Melodický punk. Nová deska na prestižním portlandském labelu Dirtnap records. Energie na rozdávání. Nášup. A v neposlední řadě, Kanada!

NEEDLES AND PINS
garage/punk Kanada

 

 


středa 30. dubna od 19:00 leták

ME2D
surrealistický pop, Rožnov-Valmez-Zašová,

CTIB + DAŠA FON FLAŠA
československý folkpunkový gulomet, jeden mikrofon, dva hlasy, dvě kytary - a palba z obou stran :)

POZOR!
V rožnovské Městské knihovně
start v 19.00 PŘESNĚ!


DVA. UKWM

sobota 26.DUBNA 2014 leták

DVA

KONCERT vzhledem ke komplikacím přesouváme na jindy.

Pokud chcete navštívit koncert DVA na tomto turné, vřele doporučujeme nový prostor na Vsetíně SUCHÝ DOK, kde DVA zahrají už 3.5. společně s LAYLA  KAŽDÝ JINAK.

UNKILLED WORKER MACHINE, kteří měli hrát 26.4. na Vrahu zahrají v tomto termíno ve Valašském Meziříčí, v Přístavu.


pátek 11.4.2014 leták

KONCERT ZRUŠEN:

MILANO

rock´n´roll Kopřivnice. Syrovost a zkušenost.

MADE BY THE FIRE

Recenze z Whiplash webzine : Jako první vystoupili plzeňští MADE BY THE FIRE pohybující se ve vodách těžko uchopitelné instrumentální techno/progresivní muziky daleko překračující žánry jako metal či hardcore, ač s nimi jistojistě koketují. Hrají v obsazení kytara, basa, bicí a i když nemají zpěvy rozhodně nečekejte, že by v jejich muzice něco chybělo. Zdá se jako by hráli hlavně pro radost, neb moc často je nevidíme a nahrávku jsem od nich ještě neslyšel žádnou (mezitím uplynul nějaký čas a debutní vinyl je na světě a v nemnoha domácnostech už trhá zdatně reproduktory). Jejich rytmicky složitá a emocionálně výbojná muzika zahraná se suverénním přednesem byla jistě vhodnou volbou právě pro předskakování na tomto koncertě.

SEAL OF QUALITY

Francouzský invenční (však si poslechněte ukázky) elektrokytarový multiinstrumentalista.

I am Nico, aka Seal of Quality from France. I started making music under the moniker seal of quality in late 2006. I mainly use the original Nintendo GameBoy running Johan Kotlinski’s software LSDJ to make my music. Also guitars, synths & vocoder.

KULTRA!

trojúderka Kill-Trek-Vaant se do toho umí opřít, i když asi někteří z těch, kteří znají Kultra vzor 1998, budou zaskočeni z Kultra vzor 2013 – Vaant opustil pozici bubeníka (13 let bubenického půstu se na schopnostech něco pořádně zahrát přece jen podepíše), drží se jen mikráku a bicí kapela tvoří v kompu. Výsledek? Punk’n'bass!


Stránka 1 z 27  > >>