Navigace / Navigation

Kontakt / Contact

Martin Valášek:
+420 602 676 988

malariepunk@seznam.cz

web: Tomáš Hofman

Tvarůžkova 2738, 756 61 Roznov pod Radhostem


Nástroje / Tools

rss
facebook


Bannery / Banners

FCB

MALARIE

CULTBURGER

diycore.net

CZECHCORE.CZ

4.1.2003 - SEE YOU IN HELL, CEREBRAL TURBULENCY, ANTICHRIST, SILENCE

Koncert otevírali brněnští extremisté SEE YOU IN HELL. Už na Vrahovi kdysi brněli - a dneska mě to teda rajcovalo neporovnatelně mocněji. Kapela rozšířila obsazení o druhou kytaru - mám pocit, že by ráda zněla podobně jako party okolo Prank rec. Proti gustu... že jo, osobně se mi ale líbily víc biče s punkovým jazejčkem (připadá mi, že jich v repertoáru pekelníků přibylo - pro mě to znamená plusové body) než momenty, kdy muzika podmračeně ztěžkla nebo se naopak pustila do ultrarychlé sypárny - v těch chvílích mi kapela zněla zlehka rozkodrcaně. Na závěr gigu ohlásil kytarista Filip covery od, cituji, „nejlepší severomoravské kapely“ - dramatická pauza - „RADEGAST!“. No, vysmahli je férově a získali mě tak definitivně na svou stranu. Nashle v pekle!

O CEREBRAL TURBULENCY (Ostrava) vám toho moc nepovím. Je to technicky bezchybná metalová kapela s občasnými grindcorovými odjezdy. Zpěvák střídá různé hlasové rejstříky - a v momentech, kdy nasazoval démonický bas, jsem se - uprostřed vší té hordy neznabohů, no fuj! - modlil za naše zpěvové repráky, které hrozily opustit své místo v bednách. To, že mi tahle muzika nic neříká, ovšem neznamená, že ji považuju za špatnou.

ANTICHRIST z polského Lublinu patří k mým nejoblíbenějším koncertním skupinám. Hustě mě medí hlavně hra kytaristy Bociana - celý se nad pádlem jakoby schoulí, surově odbíjí tíživé riffy, ze kterých co chvíli vystříkne kakofonie kratičkého noisového sóla (mimochodem: i mimo pódium je to pozoruhodný člověk s pozoruhodnými názory - v Hluboké ortbě č. 21 je rozhovor s ním, který všem vřele doporučuju k přečtení, i když s ním v několika momentech ještě vřeleji nesouhlasím; a jedna kuriozita, jež by mohla řadě tuzemských punks posloužit k malému zamyšlení: tenhle satanáš a zvrhlík, který uširvoucími poryvy svého vzteku tak působivě útočí na náš klid, učí na lublinské univerzitě). Dneska ale ANTICHRIST působili trochu unaveně - nejspíš protože šlo o poslední koncert jejich turné - navíc myslím nehrála žádné nové kusy... Můj dojem zkrátka nebyl tak intenzivní jako při předchozích příležitostech.

Věděl jsem už dřív, že ANTICHRIST a SILENCE jsou personálně spřízněné skupiny. Před koncertem mi pak kdosi vysvětlil, že zpěvák z ANTICHRIST hraje v SILENCE na basu. A tak jsem na bubeníka, který po gigu pořád tvrdnul za škopkama a ovíval se trikem, hleděl čím dál netrpělivěji a už už jsem mu chtěl říct, aby si sbalil svoje hebla a dovolil dalšímu nachystat se, než mi došlo, že i borec valí v obou partách - a v obou na bicí. A v obou hrubě - a v SILENCE snad ještě nápaditěji. Hudebně by se SILENCE dali zaškatulkovat jako emo, což není styl, který by mě bůhvíjak oslovoval. Tohle se mi ale líbilo moc. Ne že by se kapela zvukově nějak zvlášť vymykala záplavě jiných podobných spolků (další módní vlna - a zas všichni znějí stejně; po kolikáté už? a kolikrát ještě?). Písně TICHA ale stály na rajcovných nápadech a muzikanti se do nástrojů opírali s takovým gustem, vervou i fantazií, že jsem zapomněl na černé myšlenky o dalších kopírácích a... prostě se nechal unést.

CTIB