Navigace / Navigation

Kontakt / Contact

Martin Valášek:
+420 602 676 988

malariepunk@seznam.cz

web: Tomáš Hofman

Tvarůžkova 2738, 756 61 Roznov pod Radhostem


Nástroje / Tools

rss
facebook


Bannery / Banners

FCB

MALARIE

CULTBURGER

diycore.net

CZECHCORE.CZ

30.1.2001 - DRAGBODY, SHEEVA YOGA

Tak na tenhle koncert jsem se těšil už hodně dlouho. Abych byl upřímný tak jsem Dragobody poprvý slyšel asi tak před dvěma týdny, ale o tom, co asi hrají jsem měl představu již mnohem dříve z barvitého vyprávění Mikera.

Původně se měl koncert konat u nás v Napajedlích, ale bohužel to nešlo kvůli tomu, že jsme nesehnali místo. No a tak se milý koncert přestěhoval do 80 km vzdáleného Rožnova. Na místo jsme dorazili něco kolem půl osmé, což je u nás docela nezvyk, protože většinou přijíždíme až tak kolem devátý, abychom stihli zrovna začátek koncertu, protože ten tady nezačíná nikdy dřív než v devět. Ten náš brzký příjezd měl také svůj důvod a to ten, že jsme chtěli s Dragbody udělat rozhovor. No bohužel jsme na místě zjistili, že je kapela teprve na cestě a že by měla tak během hodinky dorazit. Asi o půl desátý začala hrát Sheeva Yoga. Já nevím, jak to popsat. Upřímně řečeno mě to nijak zvlášť nevzala. Nevím možná to bylo tím, že jsem byl docela nervózní z toho, že mnou očekávaná kapela ještě nepřijela, ale spíš mě tento druh hudby prostě nebere.

Konečně něco kolem jedenáctý dorazili Dragbody. Zhostil se mě fakt příjemný pocit, protože jsem měl strach, že to za posledních čtrnáct dní bude už druhá kapela,na kterou jedu zbytečně. Předešlou sobotu jsme totiž byli v Bratislavě na maďarský Newborn, ale jejich kytarista si prý den předtím zlomil ruku. No asi bych tomu věřil, kdyby to byla kapela pocházející z jinýho státu než je Maďarsko, ale jelikož mám s maďarskými kapelami své zkušenosti (už jsem na ně jel nejmíň potřetí a nikdy nepřijely) tak se mi tomu fakt nechce věřit. No, ale Dragbody jsou tady a tak jen čekám, jestli mě jejich živý vystoupení vezme stejně tak, jako jejich deska An inheritance of detriment. Kluci vypadali pěkně unaveně a to mi také přiznali, když jsem se s nimi před koncertem bavil. No bodejť být tak dlouho na tour musí být hodně vysilující. Asi po deseti minutách se ozvali první tóny a mě už bylo jasný, jakým to směrem se bude jejich vystoupení ubírat. Stručně shrnuto- Brutalita. Tohle mi fakt dokáže rozproudit krev v těle a když jsem se tak při prvních skladbách rozhlížel kolem sebe tak vidím, že to nejsem jenom já, koho tak dostali. Já nevím ta hudba měla fakt takový upřímný výraz a evidentně vycházela přímo z nich. Byl jsem celý nedočkavý na poslední songy z jejich desky , na která jsem měl nachystaný singalongy, ale? Kytaristovi se posrala kytarová hlava. No dělala problémy po celou dobu koncertu, ale teď už nefungovala vůbec a tak koncert končí a tak se svých "hitovek" nedočkávám. No fakt mě to mrzí. Docela nechápu proč ten zbyteček neodehráli jen s jednou kytarou, navíc tam bylo i jedno kombo, přes který by šlo jistě hrát.

V každém případě byl tento koncert fakt hustý. Navíc jsem tady potkal spoustu známých, což mě vždycky moc potěší. No nerad bych se chlubil, ale od Ivana( který byl během koncertu Dragbody oblečený v modrých monterkách) a Ondry ( rescator zine) jsem navíc vykšeftoval mikinu Dussander výměnou za dvě trika Old testament. Nejspíš v druhém čísle ACE VENTURA ZINE by se měl s těmito amíky oběvit rozhovor a tak si ho určitě pořiďte.

Autor neuveden