Navigace / Navigation

Kontakt / Contact

Martin Valášek:
+420 602 676 988

malariepunk@seznam.cz

web: Tomáš Hofman

Tvarůžkova 2738, 756 61 Roznov pod Radhostem


Nástroje / Tools

rss
facebook


Bannery / Banners

FCB

MALARIE

CULTBURGER

diycore.net

CZECHCORE.CZ

25.11.2005 - MALIGNANT TUMOUR, PLASTIC GRAVE, GURKHA

Furt se cosi sralo. Mikrofonní i jiné kabely, čtyřstopák, který používáme coby mixpult, moje duševní rovnováha, taky atmosféra během celé akce byla jakási vlažná...

Ofenzivu velkolepě (a ovšem taky velkohubě) zahájili MALIGNANT TUMOUR z Ostravy. Později se ukázalo, že to byla nejlepší parta dnešního večera, ale holt otevírat koncert není nikdy lehké - a tak i když basák rýpal do publika vytrvale a už už to vypadalo, že každou chvíli se cosi rozpoutá, moc jisker nakonec nepřeskočilo. NÁDORU ovšem nelze nic vyčítat: chachaři na nás chlustli biče z nové desky (OBSESSED BY HELL - píše se to tak? - je bez diskuse pecka, a i zbytek repertoáru má slušné kulky), a udělali to bez rozpaků, s gustem a na velmi férové muzikantské úrovni. Navíc s nima byla docela prdel (“Já musím být slyšet nejvíc, já jsem tahoun!“, pojebával basák na Fekála, který zvučil. “To je mi jasné,“ Fekál na to, “nicméně myslím, že basa moc řve - na úkor kytary.“ “Neser mě, nebo si tu naposled!“). Líbilo se mi to hodně!

Ovšem za posledním úderem pompézního stadionového finiše “ostravské mlátičky“ už toho pro mě k líbení příliš nebylo. Ani jihočeši grindeři (?) PLASTIC GRAVE ani crustová GURKHA z UK mě absolutně neoslovili, nebudu se proto více rozepisovat. Jednu poznámku si ale neodpustím: myslím, že při avizování koncertů by měli být autoři popisků na plakátech kapánek zdrženlivější. Člověk si přečte: “grindcorová legenda“, důvěřuje, i ostatním říká - “sice to neznám, ale když o tom píšou tohle, tak to NĚJAK zajímavé bude“ (můj případ). A když pak stojí tváří v tvář realitě, přemýšlí, jaký vtip to zase nepochopil.

CTIB

P.S. Chápu, že čtou-li si tohle psaní dotyční dotčení muzikanti, mohou se cítit všelijak. Proto podotýkám (a nehledejte v tom, prosím, nic ironického): přátelé, mým cílem nebylo pohanět vaši muziku, ani vám nechci znechutit hraní - být v kapele je jedna z nejskvělejších věcí, jaké znám, a rozhodně vám přeju, ať vám vydrží radost i nadšení! Šlo mi spíš o ten... jak to říct... reklamní tah.