Navigace / Navigation

Kontakt / Contact

Martin Valášek:
+420 602 676 988

malariepunk@seznam.cz

web: Tomáš Hofman

Tvarůžkova 2738, 756 61 Roznov pod Radhostem


Nástroje / Tools

rss
facebook


Bannery / Banners

FCB

MALARIE

CULTBURGER

diycore.net

CZECHCORE.CZ

14.4.2003 - BORN DEAD ICONS, ARTIMUS PYLE

Pa-rád-ní koncert! A na to, že bylo pondělí, taky mimořádně slušně navštívený - naštěstí, protože kapelám na šňůře je třeba každé kačky (a Vrahovi koneckonců jakbysmet).

BORN DEAD ICONS, sympaťáci z frankofonní části Kanady, prohráli kámen-nůžky-papír, který si na začátku střihli s typanama z ARTIMUS PYLE, a tak museli na stejdž jako první. Osobně v jejich muzice slyším silnou ozvěnu motorheadovské šlapárny - ale písně jsou navíc proloženy spoustou vynalézavých rytmických kotrmelců, neočekávaných vyhrávek a záseků. Když jsem B.D.I. slyšel poprvé z kazety, působilo to na mě až překombinovaně, naživo ale zněli i se vším tímhle frajeřením fantasticky. Zazvěřil jsem jak parchant - a vrchol večera byl za mnou.
Totiž - zpěvák B.D.I. sice po posledním přídavku zahlásil - „tak, a teď přijdou ARTIMUS PYLE a natrhnou vám prdel“, v porovnání se svou dnešní předkapelou mi ovšem A.P. zněli docela tuctově. Jasně, přeháním, v žádném případě to nebyl žádný odvárek, nýbrž odbržděná lokomotiva, jejímuž strojvůdci z toho fikotu jeblo, takže teď bezustání mašinu zrychluje, i když to vypadá, že už zrychlit nelze. Jinými slovy: velmi solidní řezničina - jenže pro moje uši v tu chvíli bez nápadu, který by mě rajcnul a rozpálil. Co se ovšem očí týče: přátelé, kdyby pro nic jiného, tak krz podívanou stál tenhle gig za účast. Takové trio aby člověk pohledal! Kytarista: lehce nafotrovatělý dobrák od kosti, který se nahrbeně šoural po pódiu, přičemž mu triko vzdouval velmi solidní pivní mozůlek. Basák (a obstarával i mikrofon): vlasatý a bradatý čahoun, který na sebe během vystoupení strhával největší pozornost - při jeho rozměrech stačilo zatřást máňou a hned ho bylo plné pódium - a on byl navíc samý výskok, až jsem trnul, kdy se řízne o strop. No a ten řezník vzadu za škopkama! Před akcí to byl takový nenápadný menší týpek v mikině, furt s kapucí na hlavě - a pak, před vystoupením, mikču sundal - a vyvalil bicepsy jak moje stehýnka (nepřeháním!). Na webových stránkách czechcore jsem tuhle zahlídnul pár jejich fotek zrovna z Vrahouna - pokud jste koncert prošvihli a chcete si udělat barvitější představu, mrkněte tam. Ale příště raději přijďte rovnou!

CTIB